Догляд

Як доглядати за в'язаними речами ручної роботи?

Це питання хвилює всіх без винятку: майстрів і покупців. Виріб, який ми в'язали з любов'ю і турботою, вимагає такого ж подальшого уважного ставлення до себе. В'язані вироби вимагають особливого, дбайливого ставлення незалежно, з якої пряжі виготовлені і яким методом зв'язані: вручну чи на обладнанні. Тому, якщо прагнеш зберегти привабливий вигляд улюблених в'язаних речей довше, ці рекомендації - must read.

 

         

Як прати в'язані речі?

Ручне прання - найкращий варіант для ваших в'язаних речей. Навіть, якщо у вашої пральної машини є режим "вовна" або "делікатне прання" - це не привід прати в ній свої речі. Не варто нехтувати правилами догляду, необдумано кидати річ в пральну машину і прати тим, що під руку попадеться. 

Пранння.

    • Прати трикотажні та бавовняні вироби краще вручну. Якщо вирішила в машинці, необхідно прати в делікатному режимі до 30 С і не використовувати відбілювачі. Найкраще використовувати засоби для прання трикотажних або бавовняних виробів. Часто прати такі речі не рекомендується.

Сушка.

    • Випрану в'язану річ злегка віджати і розкласти на горизонтальній поверхні (краще на махровий рушник). Ні в якому разі не можна розвішувати трикотажні вироби вертикально: вони розтягнуться і втратять форму. Не можна виріб розкладати біля батареї, тому що матеріал від цього стане грубим і жорстким.

Прасування

    • Прасувати в'язані вироби краще парою, не торкаючись підошвою праски самого виробу.

Зберігання

  • Не слід в'язані вироби вішати на плічки, так як вони можуть розтягнутися або зовсім втратити колишній вигляд.
  • Речі потрібно зберігати в шафі, складаючи невеликими стосиками. Не варто класти на них важкі речі. Трикотажні вироби повинні мати достатньо простору, щоб «дихати».
  • Прибираючи речі на тривалий термін в шафу, не забувайте періодично провітрювати їх.
  • При появі затяжок на виробі ні в якому разі не обрізайте їх, а акуратно перетягніть гачком або голкою на виворітну сторону і при необхідності закріпіть.

Правильний догляд за в'язаними речами - запорука їхнього довголіття!

Як правильно доглядати за бавовняним килимом?

Бавовну добре пилососити кілька разів на тиждень. Для цього матеріалу краща сухе прибирання. Якщо необхідна чистка від плям, то не рекомендується видаляти забруднення в домашніх умовах. Переважно рекомендуємо звертатися в хімчистку, де застосовують спеціалізовані засоби для виробів з натуральних волокон.

З турботою про вас і ваші в’язані вироби.